Гала балет. Шехерезада

5 жовтня 2019, 18:30, субота
Продаж призупинено
минула подія
До
5 років
Включно
Безкоштовно

Про подію

БАЛЕТ-ГАЛА
          Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка продовжує знайомити глядачів з шедеврами світової хореографії. Незабаром  до репертуару театру буде включено балет на одну дію  «Шехерезада». Його прем’єра відбудеться під час фестивалю «СхідОпера» разом з Гала-балетом 5 жовтня.
              У 1910 році один з найзнаменитіших хореографів усіх часів Михайло Фокін поставив одноактний балет на музику симфонічної сюїти Миколи Римського-Корсакова «Шехеразада» для антрепризи Сергія Дягілєва. Сюжетом для постановки прислужила одна з арабських казок збірки «Тисяча і одна ніч»  –  «Про царя Шахріяра та його брата».
           Прем’єра відбулася під час "Російських сезонів" у Парижі 4 червня 1910 року і мала непересічний успіх: новаторська хореографія, екзотичне оформлення балету (художник Лев Бакст), славетні виконавці – харків’янка за походженням Іда Рубінштейн (Зобеїда) та народжений у Києві геній танцю Вацлав Ніжинський (Золотий раб).
          Пізніше балетмейстери неодноразово зверталися до цієї симфонічної сюїти, однак хореографічне втілення Фокіна залишилося еталонним,  і сьогодні вабить  глядачівтак само, як століття тому. 
             В харківському оперному театрі цей балет уперше було втілено на сцені у 1941 р, а на початку  шістдесятих  років минулого століття він  йшов разом з виставами на музику М. Равеля «Болеро» та  «Франческою да Ріміні» П. Чайковського. Фрагмент історії про Шахріяра включено також у балет Ф.Амірова «Тисяча та одна ніч», що тривалий час утримується на нашій афіші.
 
Диригент-постановник головний диригент театру
 лауреат міжн. конкурсів
Д.Морозов
   Хореографія М. Фокіна. 
Постановник засл. артистка Росії І. Сурнєва
Художник заслужений художник України  Н.Швець.
У прем’єрній виставі братиме участь
 солістка балету Національної опери України Олена Горшунова
 
СТИСЛИЙ ЗМІСТ БАЛЕТУ
 Нудьгуючого султана Шахріяра розважають одаліски та його улюблена дружина Зобеїда.
За намовою свого молодшого брата Шахземана, переконаного у жіночій зрадливості, Шахріар їде на полювання.
В гаремі тим часом розпочинається оргія, у розпалі якої султан несподівано повертається. Він наказує стратити своїх наложниць, євнухів та рабів.
Зобеїда вбиває себе.

Придбати квиток на захід можливо не відходячи від комп'ютера!

Сервіс "Інтернет Білет" дає можливість придбати квиток з максимальним комфортом. Тут немає черги до каси і Ви можете придбати квиток за 1 хвилину саме зараз. Для цього потрібно:

  • Обрати місце на схемі залу або обрати кількість вхідних квитків у фан-зону;
  • Натиснути кнопку "Оформити замовлення";
  • Вказати ім'я, адресу електронної пошти, номер телефону;
  • Обрати спосіб оплати та доставки;
  • Внести дані банківської картки і завершити замовлення.

Сума за квитки спишеться автоматично, а квиток прийде на пошту через 1-2 хвилини. Ваше завдання роздрукувати (НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО) квиток або показати з екрану телефону перед входом у залу.

В 2019 році багато цікавих концертів, спектаклів та шоу, щоб не пропустити щось дуже важливе пропонуємо ознайомитись з афішою міста Харків.

Гала балет. Шехерезада відбудеться 5 жовтня 2019, 18:30, субота в ХНАТОБ. За допомогою сервісу internet-bilet.ua, Ви зможете з легкістю забронювати, замовити та купити квитки на концерт, спектакль, оперу, балет, майстер-класи, спортивні та дитячі заходи, що Вас цікавлять, оплативши їх найбільш зручним для Вас способом: через інтернет банківською карткою VISA/MasterCard, готівкою або кур'єром, якщо зробите замовлення квитка з доставкою.

Питання? Відповідь!
+