Набукко (опера)

12 лютого 2020, 18:30, середа
Харків, ХНАТОБ
Перейти до вибору квитків
Продаж призупинено
минула подія
Тривалість
02:45
З антрактом
До
5 років
Включно
Безкоштовно
На руках
Італійською мовою

Про подію

Опера на 4 дії 
Лібрето Т. Солера 
Диригент 
Головний диригент Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії, народний артист України 
Микола Дядюра
ПОСТАНОВНИКИ 
Режисер і художник 
головний художник Схіd OPERA, заслужений художник України
 Надія Швець 
Хормейстер 
головний хормейстер Схіd OPERA, заслужений діяч мистецтв України
Олексій Чернікін 
***
 «Набукко» це опера, з якої по-справжньому розпочалася моя мистецька кар'єра», – так про пише в автобіографії композитор Дж. Верді. В основу опери покладено біблійний сюжет про вавилонського царя, який покаявся в гріхах і прийшов через страждання до істинної віри; про підступну Абігайль, яка прагне за будь-яку ціну домогтися влади; про випробування, що випадають на долю єврейського народу.
Багато цікавих,  захоплюючих сцен, яскраві характери і молитви, пророцтва та прокляття – такою є емоційна канва опери. Разом із тим, «Набукко» – епічний твір, котрий нагадує ораторію:  монументальні хорові сцени супроводжують усю дію.
Дж. Верді був полум'яним патріотом Італії, безпосереднім учасником боротьби за її свободу. Громадянська позиція композитора має відбиток у «Набукко». Це й робить його твір актуальним, про що пишуть дослідники: «Театри озиваються постановкою «Набукко» на найдраматичніші моменти історії. Ця опера, що з'явилася на вістрі часу, епохи та стилю, асоціюється із майбутніми змінами».