Мистерии Пандоры (балет)

25 січня 2020, 18:30, субота
Харків, ХНАТОБ
Перейти до вибору квитків
Продаж призупинено
минула подія
Тривалість
02:00
З антрактом

Про подію

У Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. Лисенко / "СхідOPERA" готується цікавий творчий проект, прем'єра якого можна буде побачити вже в лютому. Його автором є художній керівник балету, заслужена артистка України Антоніна Радієвська, яка, до речі, незабаром відсвяткує 20-річчя творчої діяльності виконанням головної ролі в балеті «Собор Паризької Богоматері». Одночасно вона готує нову постановку як балетмейстер разом з головним диригентом театру Дмитром Морозовим, співавтором музичної редакції Павлом Багінський і художником, заслуженим артистом України Олександром Лапін.
 
Задум нового балету унікальний. По-перше, він буде поставлений на музику великого німецького композитора Ріхарда Вагнера, музика якого після 1 935 звучала в нашому театрі тільки в концертних програмах. Оригінальний і сам задум постановки під умовною назвою «Містерії Пандори», автором лібрето якої також є А. Радієвська. Вона залучила як героїв персонажів античних міфів, і, перш за все, Зевса, Прометея і красуню Пандору, яку в пролозі зліпили боги на Олімпі.
 
Однак основна дія балету відбувається на нашій грішній землі, куди потрапляє і загрозливий Ящик Пандори з нещастями, і колишні мешканці Олімпу, які отримали людську подобу. До прем'єри не будемо розкривати інтригу задуму і подробиці розвитку сюжету. Але важливо, що, як і в нашому житті, в цій історії «надія вмирає останньою». А на грецькому надію звуть Ельпіс, тобто самовіддану юнак з цим ім'ям теж стане героєм балетного розповіді, а їх з Пандори з'єднає велике почуття любові.
 
Спектакль задуманий, по вагнеровским масштабами, як грандіозне дійство за участю всієї балетної трупи. Вже сьогодні почалася підготовка до виготовлення костюмів, декорацій та іншого сценічного обладнання. А талановиті творці балету не просто з надією підходять до його створення, а впевнені в успішній реалізації свого проекту.