Лебединое озеро на воде

9 лютого 2020, 18:30, неділя
Всі квитки продані
минула подія

Про подію

У Харківському національному академічному театрі опери і балету готується до показу беспрецендентный проект, аналогів якому немає в Україні. А поодинокі спроби у світовій практиці «оживити» балет П. Чайковського за рахунок справжньої водної стихії,  мають разовий характер й  не стають репертуарними «хітами». У нинішній прем'єрі наш театр, з одного боку,  продовжує плідну співпрацю з європейськими менеджерами і інвесторами (зокрема, з бельгійським імпресаріо Патріком Лево), з іншої - продовжує постійний пошук нових постановочних рішень, цікавих сучасному глядачеві. 
 
          На стику цих тенденцій народилася ідея поставити «Лебедине озеро» на воді, тобто зробити зримою сценічну метафору авторів знаменитого балету і відійти від набридлих штампів імітації водної поверхні і примітивних лебединих муляжів. При цьому танець задуманий не просто «на березі» озера, а немовби просто на його поверхні, у великому, але неглибокому басейні розміром 12х16 метрів (він вже виготовлений, і зараз використовується для репетицій). Ноги танцівників і балерин опиняються під водою по щиколотку, що  практично не заважає виконанню традиційних балетних па і складних партерних елементів сучасного танцю, коли тіла артистів повністю покриті  водою. 
 
Постановника цього видовища, французького балетмейстера Йохана Нуса, харківські глядачі знають так само добре, як в Західній Європі. Він з п'яти років займався класичною хореографією і добре освоїв цей стиль танцю. В той же час Йохан  сьогодні учасник і постановник багатьох престижних проектів сучасного видовищного мистецтва, у тому числі мюзиклів, шоу, розважальних телепередач і відеокліпів.  До речі, зі своїм постійним асистентом Сабріною Джіордано він успішно поставив на харківській сцені  балети «Маленький принц», а також «Красуня і чудовисько». Яскравий, видовищний стиль постановника  проявився і в дороговартісному проекті «Лебедине озеро» («Swan Lake fantasy»), де його партнерами в створенні спетакля виступили  автор відеоконтенту Анатолій Єрехін, художник зі світла Максим Райхер, автор костюмів заслужений артист України Олександр Лапін, відомий як яскравий і креативний художник.
        Як відомо, балет П. Чайковського «Лебедине озеро» в класичному варіанті розділяється на 4 дії. Причому, друга й четверта відбувається на березі (у нашому варіанті просто на воді). Партії чорних лебедів Й. Нусс доручив танцівникам, білих - балеринам. Є багато сюрпризів і в хореографії. Наприклад,  танець маленьких лебедів на водній гладіні виконуватимуть не чотири танцівниці, як завжди, а  відразу дванадцять, причому рухи  танцю залишаться такими само, зміниться тільки його композиція.     Багато напрацювань авторів класичної редакції балету Маріуса Петіпа та Лева Іванова залишаться незайманими, але Йохан використав також декілька фрагментів легендарної постановки «Лебединого озера» Рудольфа Нурєєва і  деяких інших європейських хореографів, особливо в першому і третьому (традиційних)  діях. Втім,  зміни будуть і в самому сюжеті балету. Інтрига в тому, що злим чарівником, який зачарував юну Одету і перетворив її на білу лебедицю, буде не Злий Геній,  що з’явився нізвідки, а підступний наближений Принца. Це чаклунство відбудеться ще під час увертюри до балету, даючи поштовх фантазії постановника.  До речі, і фінал буде незвичайним - таким, який передбачив сам Чайковський. 
 
          Проте  не розкриватимемо усіх секретів  майбутньої постановки.   Фантазія французького балетмейстера на теми «Лебединого озера» обіцяє стати сенсацією в театральному житті України і одним з найдорожчих проектів в історії нашого театру, враховуючи технічне забезпечення басейну, водоспаду і фонтанів. Показу балету після прем'єрних спектаклів в Харкові 2 і 3 листопада чекають і за кордоном, на одному з європейських фестивалів. А якщо врахувати, що Харківський оперний театр (а з ним і український балет в цілому) починався в  1925 році саме балетом «Лебедине озеро», то цей проект вписується  в      творчу біографію колективу однією з найяскравіших і креативних сторінок. 
 
Підготував заслужений діяч мистецтв України Олександр Чепалов

Придбати квиток на захід можливо не відходячи від комп'ютера!

Сервіс "Інтернет Білет" дає можливість придбати квиток з максимальним комфортом. Тут немає черги до каси і Ви можете придбати квиток за 1 хвилину саме зараз. Для цього потрібно:

  • Обрати місце на схемі залу або обрати кількість вхідних квитків у фан-зону;
  • Натиснути кнопку "Оформити замовлення";
  • Вказати ім'я, адресу електронної пошти, номер телефону;
  • Обрати спосіб оплати та доставки;
  • Внести дані банківської картки і завершити замовлення.

Сума за квитки спишеться автоматично, а квиток прийде на пошту через 1-2 хвилини. Ваше завдання роздрукувати (НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО) квиток або показати з екрану телефону перед входом у залу.

В 2020 році багато цікавих концертів, спектаклів та шоу, щоб не пропустити щось дуже важливе пропонуємо ознайомитись з афішою міста Харків.

Лебединое озеро на воде відбудеться 9 лютого 2020, 18:30, неділя в ХНАТОБ. За допомогою сервісу internet-bilet.ua, Ви зможете з легкістю забронювати, замовити та купити квитки на концерт, спектакль, оперу, балет, майстер-класи, спортивні та дитячі заходи, що Вас цікавлять, оплативши їх найбільш зручним для Вас способом: через інтернет банківською карткою VISA/MasterCard, готівкою або кур'єром, якщо зробите замовлення квитка з доставкою.

Питання? Відповідь!
+