Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest". Харків

Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest". Харків

Чому Чому треба їхати в березні на KharkivMusicFest у Харків?

Так як їдуть в Одесу – на кінофест або у Львів – на джазовий фест?

     Спробуємо  знайти аргументи «ЗА» поїздку на фест.

     По-перше, Харків - це колиска, як мінімум  чудової сімки видатних піаністів різних часів та епох: Миколи Лисенка, Володимира Крайнєва, Олександра Зілоті, Федора Якименка, Сергія Борткевича, джазового піаніста Даниїла Крамера та Станіслава Христенка.

Христенко, як наймолодший представник харківської фортепіанної традиції і є ініціатором та арт-директором KharkivMusicFestу.

     В Харкові народився Йосип Шилінгер – автор знаменитої системи музичної композиції, американський композитор, перший пропагандист джазу,  засновник симфо-джазу, близький друг Шостаковича і …учитель Джорджа Гершвіна, Гленна Міллера, Бенні Гудмена та інших стовпів американської музичної культури ХХ століття.

     А чи знали ви, що саме у Харкові народилися, мешкали, вчилися, працювали композитори: Микола Лисенко, Ісаак Дунаєвський,  Віталій Губаренко та Ірина Губаренко, Юлій Мейтус, Валентин Бібік, Леонід Десятников?

     Саме з музичним Харковом пов’язують імена Бориса Гмирі, Євгенії Мірошниченко, Марка Рейзена, Клавдії Шульженко, Людмили  Гурченко, Марка Бернеса, Вадима Мулермана і аж до сучасних рокерів: ТНМК «Фагота» Олега Михайлюти і «Фоззі» Олександра Сидоренка, Дениса Дудка (бас-гитариса «Океану Ельзи»), Марічки Бурмаки, Жадана і Собак, 5`nizzі SunSay і Сергія Бабкіна,  Pur:Pur.

     Існує навіть думка, щоукраїнський рок починався саме з Харкова. Тому не дивно, що в цьому регіоні так багато першокласних команд, але здебільшого експериментальних і не для всіх. А це означає, що більшість учасників цих команд чи проектів навчалися свого часу  професійно у музичних школах, училищі чи консі. Якщо уявно накреслити вісь Львів-Київ-Харків, останній завжди вирізнявся радикальними тенденціями. Тут завжди грали найбільш відв'язний панк, а важкий рок був максимально важким. Невипадково на початку перебудови саме харківські команди грали найбільш жорсткий соціальний рок. Харків'яни усе роблять немов би «через край», з надмірними емоціями, гостро і пристрасно.

     Отже, щось є у повітрі півторамільйонного індустріального гіганту з лісом фабричних труб, сірими шизоїдними «шедеврами» соціалістичної архітектури та апофеозом радянського конструктивізму – першим українським хмарочосом – Госпромом.

    Але

    Колишня столиця України і досі столиця у душі – Харків є другим після Києва за чисельністю містом. Харків – це наче окрема держава у державі. Саме у Харкові відбуваються абсолютно специфічні речі у контексті українського та світового мистецтва, унікальним чином розвивається і думка, і мистецький погляд.

    Але

    Це місто парків, садів і фонтанів, і бездоганної чистоти, що для киян, наприклад, вже є головною принадою.

     Існує інший Харків - місто глибоких культурних традицій. Театр (Курбас і Биков), наука (Барабашов, Вернадський, Струве і Ландау), спорт (Жаботинський і Безсонов), література (Гулак-Артемовський і Квітка-Основ’яненко, Остап Вишня і Гончар), мистецтво (Рєпін і Татлін). В кожній галузі ви знайдете десятки відомих імен.

     Не є винятком і музика.   

     Міжнародний музичний фестиваль KharkivMusicFest-2018 - безперечно фестиваль класичної музики. Але тільки на KharkivMusicFest можна буде дізнатися, якою вона може бути різною.

    Так, на фестивальній мапі України з’являється ще одна КУЛЬТтуристична точка.

    Тож, купуємо квитки на швидкісний поїзд Інтерсіті №772 і відкриваємо для себе новий Харків у супроводі KharkivMusicFest.

Питання? Відповідь!
+