Кармен. Харків

Кармен. Харків

Про подію

Сучасний балет
 
Музика Ж. Бізе та сучасних композиторів Р. Щедріна, А.П'яццолли, Е. Віла-Лобоса
 
Лібрето Д. Омельченко за мотивами новели П. Меріме "КАРМЕН"
 
Балетмейстер-постановник - Д. Омельченко
 
Диригент-постановник Ю. Пороховник, заслужений діяч мистецтв України
 
Аранжування В. Жаворонков, заслужений артист України
 
Сценографія В. Алхімова-Котова
 
За часів важкі психологи рекомендують дружити з яскравими фарбами і хвилюючими емоціями. У балетному трилері «Кармен & Хозе», поставленому хореографом і танцівником Дмитром Омельченко (він же автор лібрето) таких життєздатних вітамінів з надлишком. Та й як може бути інакше, якщо театр пропонує глядацькій увазі балетну історію про фатальну пристрасть. Попутно зауважимо, що пристрасть дарує людині не тільки потужне енергетичне підживлення. (Щастя випробувати і пережити її доброчинну очисну силу!). Але трапляється, що пристрасть ламає людину. Сюжет цей з категорії вічних, часу непідвладних, що теж не зайве взяти на замітку. Історія Кармен і Хозе цілком представимо в сьогоднішніх реаліях. І вони присутні в спектаклі. Притому, що в літературні співавтори Омельченко запросив Проспера Меріме з його новелою «Кармен», датованій 1845., І я не можу встояти перед музичним генієм Жоржа Бізе (1875р.). Віддавши вдячну данину прабатькам «Кармен», постановник привніс в свій балет драматичне напруження сучасності з її динамікою, ритмами, тендітною красою.
 
Стилістика вистави багатошарова. Переважає в ній жанр трилера, з його зашкалює бурею почуттів, що не виключає елементів детектива, шоу, вар'єте. Хореографію відрізняє природний синтез класики, вільного танцю, модерну.
 
Чого точно не варто шукати в спектаклі Омельченко, так це циганських танців, спідниць, віял, браслетів і інших псевдоіспанскіх атрибутів. Підозрюємо, що дніпровські модниці не будуть розчаровані вишуканістю сценічних костюмів (автор ідеї Д.О.). Приємних і хвилюючих Вам вражень!
 
Прем'єра відбулася 25 листопада 2016р.
 
Тривалість вистави 1 год. 40 хв.
Питання? Відповідь!
+