Русалонька (балет ХХШ)

14 квітня, 11:30, неділя
Ціна: від 50 грн
Бронь На касу
72
години

Опис

РУСАЛОНЬКА

балет-казка за мотивами казки Г.Х Андерсена

на музику композиторів XVIII-XIX ст.

Ви, звичайно, чули історію про любов прекрасної Русалочки і Принца? Ця чудова легенда живе на світі вже дуже давно. Напевно, тому її кожен раз розповідають трохи по-новому.

1 картина Підводне царство

У таємничих глибинах океану розкинулися прекрасні володіння Царя Тритона. Грізний і могутній морський володар, незчисленні його скарби. Але головна його гордість - красуні дочки. На честь молодшої з них, його улюблениці Русалочки, батько влаштував чудове свято. Сьогодні Русалоньку - 16 років. Всі її друзі - різнокольорові рибки, модниці-медузи, жваві морські коники, грайливі перлинки, відданий Краб, і, звичайно, улюблені сестри вітають іменинницю. В день повноліття Русалочки, згідно з давнім законам Підводного царства, Цар Тритон вручає дочки Чорну перлину, в якій міститься грізна сила бурі. Саме бурі, під час яких гинуть кораблі, приносять багатство Підводному Царства.

По закінченню свята Русалочка повинна піднятися на поверхню моря і зробити своє перше жертвопринесення. Русалочка в сум'ятті, її ніжна душа противиться загибелі людей. Однак грізний цар непохитний - у холодному серці Принцеси моря не повинно бути місця жалості. Тритон вирішує супроводжувати доньку.

2 картина Королівський фрегат

На всіх вітрилах мчить до рідних берегів королівський фрегат. З далекого плавання повертається додому юний Принц. Радісно на серці у юнака, вже видно вдалині рідний берег.

Раптово, наче яскравий відблиск зірниці спалахує в нічному небі - це світло Чорної Перлини. З волі Царя Тритона на море в одну мить піднімається страшна буря. Корабель зазнає аварії.

Русалочка, бачачи загибель корабля, благає батька припинити бурю і кидає перлину в морі. Буря стихає. Однак королівський фрегат вже не врятувати.

3 картина Берег моря

Русалочка просить море не забирати життя юнака-Принца, якого хвилі винесли на берег. Про щастя! Принц живий, і він прекрасний. У серці Русалочки, немов яскравий гарячий квітка, розквітає нове невідоме почуття. Принц, немов уві сні, бачить перед собою незнайому дівчину, прекрасніше якої він ніколи не зустрічав. Принц дарує на прощання Русалоньку в знак вірності свій королівський медальйон.

Королівські слуги, послані на пошуки Принца, на щастя, знаходять його живим на березі і з почестями супроводжують до палацу.

Любов до Принцу викликає у Русалочки нестримне прагнення бути поруч з коханим. Але для цього треба стати людиною.

Русалочка вирушає до Морський Ведьме.

4 картина Володіння Морський Відьми

Ніхто з власної волі не наважувався з'явитися в страшних володіннях Морський Відьми. Сміливість Русалочки приголомшила чаклунку. Але ще більш вразило її згоду дівчини віддати за пару людських ніжок свій чарівний голос, і, головне, право володіння Підводним Царством. Завзятість Русалочки розгнівало Відьму. Ну що ж, дівчину чекають страшні випробування - кожен крок буде доставляти їй нестерпний біль, а головне, якщо після закінчення трьох днів Принц зробить її своєю нареченою, Русалочка загине.

Однак ніщо не може зупинити закохане серце. Відьма вершить своє чаклунство.

Але бажання покарати непокірну Русалку, яка порушила морські закони, не залишає злу чаклунку. Помітивши у Русалочки медальйон Принца, Відьма забирає його собі. Залишившись одна, підступна Відьма приймає вигляд красуні Принцеси.

5 картина Королівський палац

У королівському палаці починається бал на честь порятунку Принца.

Принц задумливий. Він мріє про прекрасну незнайомку, яка врятувала його. Раптово в залі з'являється прекрасна Русалочка в

супроводі екстравагантного кавалера-Краба. Красою та вишуканістю дівчата зачаровані всі гості. Принц щасливий, він танцює тільки з нею.

Раптом фанфари сповіщають про прибуття нової гості. Невідома Принцеса дуже красива, але її холодна краса не хвилює Принца, він дивиться тільки на Русалочку. Однак Принцеса-Відьма змушує Принца звернути на себе увагу і пред'являє заповітний медальйон.

Принц в сум'ятті. На коротку мить йому здається, що Принцеса - та дівчина, яка врятувала його. Не в силах бачити зраду коханого Русалочка в розпачі тікає з палацу.

Відданий Краб непомітно відбирає у Принцеси-Відьми медальйон. Чаклунські чари розсіюються, Відьма постає у своєму справжньому обличчі. Вражений обманом, Принц біжить до моря, слідом за Русалочкой.

6 картина Берег моря

Безмірно горе Русалочки. Марно сестри намагаються втішити її. Русалочка готова зустріти смерть.

З'являється Принц. Він був підступно обдурений чаклункою. Юнак клянеться в любові і вірності Русалоньку. Справжня любов сильніше чар Злий Відьми.

Відтепер Русалочка і Принц щасливі назавжди.

Музика композиторів ХVIII - ХІХ cт.

Ідея та здійснення

проекту заслужений діяч мистецтв України Наталія Ржевська

Лібрето Ніна Удалова

Балетмейстер-постановник Едгар Ананян

Асистент балетмейстера Тетяна ЧЕРКАСОВА

Педагоги-репетитори

Н.РЖЕВСКАЯ, Т.ЧЕРКАСОВА, Е.АНАНЯН,

Є. СОЛОВЙОВА, С.Петрова, Ж.МУРАДЯН

Художник-постановник Лариса ПЕТРЕНКО

Художник по костюмах Ніколіна БАКУМЕНКА

Художники-декоратори Лариса ПЕТРЕНКО, Марія ЗАВАДСЬКА

Художники-модельєри Людмила ІВЕНКО, Маргарита ЄРМОЛАЄВА

Художній керівник Дитячого балетного театру

заслужений діяч мистецтв України

Наталія Ржевська

Придбати квиток на захід можливо не відходячи від комп'ютера!

Сервіс "Інтернет Білет" дає можливість придбати квиток з максимальним комфортом. Тут немає черги до каси і Ви можете придбати квиток за 1 хвилину саме зараз. Для цього потрібно:

  • Обрати місце на схемі залу або обрати кількість вхідних квитків у фан-зону;
  • Натиснути кнопку "Оформити замовлення";
  • Вказати ім'я, адресу електронної пошти, номер телефону;
  • Обрати спосіб оплати та доставки;
  • Внести дані банківської картки і завершити замовлення.

Сума за квитки спишеться автоматично, а квиток прийде на пошту через 1-2 хвилини. Ваше завдання роздрукувати (НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО) квиток або показати з екрану телефону перед входом у залу.

В 2019 році багато цікавих концертів, спектаклів та шоу, щоб не пропустити щось дуже важливе пропонуємо ознайомитись з афішою міста Харків.

Русалонька (балет ХХШ) відбудеться 14 квітня, 11:30, неділя в ХНАТОБ. За допомогою сервісу internet-bilet.ua, Ви зможете з легкістю забронювати, замовити та купити квитки на концерт, спектакль, оперу, балет, майстер-класи, спортивні та дитячі заходи, що Вас цікавлять, оплативши їх найбільш зручним для Вас способом: через інтернет банківською карткою VISA/MasterCard, готівкою або кур'єром, якщо зробите замовлення квитка з доставкою.

Питання? Відповідь!
+