DreamWorks. Харків

DreamWorks. Харків
29 березня, 18:00, неділя
Харків Палац студентів НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Купити квитки Залишилось квитків: 568
26 квітня, 18:00, неділя
Харків Палац студентів НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Купити квитки Залишилось квитків: 669

Про подію

Такого ще не було в Харкові! 

МДТеатр, творці ТОП - комедій Харкова. Представляють на сцені жанр - кіно-вистава.
 
26 жовтня прем'єра «Мечты сбываються» DreamWorks. 
 
Творці спектакля стали справжніми повелителями бурь, завезли 10 тонн піску на сцену, створили справжній вітер 20 метрів в секунду, і поставили в цих умовах грати проф. акторів неймовірну історію любові Дэвида і Мэрил. Мелодраматична історія наповнена сценами іронії, сарказму або комізму глядач сам вибере для себе, але найголовніше відчує прекрасні почуття, вирветься з рутини буденності і знайде відповіді на своїм питання.
 
Уявіть до вас приходить людина і говорить що знає як вас зробити щасливими. Ви готові? Взагалі так легко говорити, особливо про банальні речі. Тут цього не буде ми говоримо про живе і справжне - а тепер що можна думати про це? Це наймастштабніша вистава Харкова і тут зробили усі що б нарешті розбити ілюзії які створюють що б відвернути увагу від простого і важливого. Вистава яку треба побачити!
 
 
ПОВЕЛИТЕЛЬ БУРЬ
 
На сцені справжня пустеля, що час від часу дається взнаки : один з перших епізодів (термін з кінематографії тут ні в якому разі невипадковий) відмічений піщаною завісою, що струмує з-під колосників на авансцену; у фіналі ж спектаклю виникає справжня буря, що нагнітається із-за куліс. Але перед нами не лише ефектна сценографія - передусім, це метафора, здатна включити усю пов'язану з піском символіку, увесь досвід відповідної фразеології усіх часів і народів. У доповненні з трьома арочними отворами, що урочисто виникають в глибині сцени
рядом дзеркал, протиставлених глухій чорній стіні, сходами (у небо?), диваном, вініловими дисками і так далі, - елементами з попередніх постановок - створюється таємничий, частково занесений пісками світ.
 
Не стане перебільшенням сказати, що МДТ - Молодіжний Драматичний Театр - самий незвичайний театр нашого міста, та і в Україні він навряд чи має аналоги. Їм беззмінно керує Олексій Райт - самобутній режисер і не менш дивовижний актор, творчий пошук якого включає сучасну драматургію Клима, Мартіна Макдонаха та ін. Не вперше він звертається і до фігури Івана Вырыпаева - популярного, а для деякої частини театрального співтовариства і культового автора. В різний час в Харкові йшли його п'єси "Валентинов день", "Кисень", "Буття 2", "Липень", репертуар МДТ не так давно прикрасила "Сонячна лінія". Основною специфікою текстів Вырыпаева є довгі просторові монологи, вимовні з приводу особових або соціальних тем, часто із залученням релігійних мотивів. У випадку з Dreamworks - це теми любові, чоловічої і жіночої сутностей.
 
Проте, п'єса, яка лягла в основу постановки саркастичної драми "DreamWorks МечтыСбываются", відрізняється від створеного Вырыпаевым раніше. Зберігаючи ключову роль слова, дещо знижуючи поріг іронії, він зовсім позбавляє її звичній для своїх текстів радикальності. Колишнє бажання зруйнувати канон, обернулося затвердженням його, до того ж в жанрі мелодрами, такої звичної для більшості глядачів. Проте колосальний пієтет режисера перед автором п'єси не дозволяє зняти "високий стиль", таким чином, задаючи новий ракурс сценічного прочитання цієї нетипової вырыпаевской речі.
 
Повернення Катарина Леонова (Shana Voice) на театральні підмостки після перерви у вісім років - чи не найважливіша подія, що привертає увагу до цього спектаклю. Відмітно, що у минулому перша актриса ЦСИ "Нова сцена", а нині лідер музичної групи ШАNА, Леонова вирішила повернутися до акторської роботи саме в цьому театрі. Тут, виконуючи відразу дві головні ролі - Мэрил і Елізабет, вона значною мірою розкриває свій талант, викликаючи захват тих, що пам'ятають її колишній успіх глядачів і зачаровуючи нову, уперше таку, що побачила її публіку.
 
Обидві героїні оточують любов'ю і турботою Дэвида, - персонажа самого Райта - відлюдника-пустинника, що заривається в пісок, ховаючись від реальної
дійсності заради миру спогадів. Особливості цієї ролі і його впізнанна акторська природа допомагають повніше і вагоміше розкрити запропоновану п'єсою містичну ситуацію, а також в дуже точних фарбах виступити партнером Леоновой під час її ключових монологів.
 
Їм дістаються герої-типи, забарвлені однією фарбою, - богемні буржуа або буржуазна богема, занурена в нескінченний буддистський трип. Тут і близька до заходу подружня пара Френка і Салі у виконанні Дидыка і Мишиной, і нещасний Тэдди, зіграний Ивушкиным. Читаці прекрасно вдається роль легковажної спокусниці Беті, Выпинашко - безконфліктного гомосексуала Максиміліана, Воронову - умиротворена натура буддистського Лами Джона, а Донцовой - всезнаючої тюремної наглядачки.
 
Їх мова - співуча, таємнича, спокійна (посилена мікрофоном, чому акторам немає нужди напружувати голос) - окреме явище, що заслуговує на увагу. Мені згадується інша постановка МДТ - "Аглая. Сумний спектакль" по Климу/Достоєвському, з якого розпочалося моє нове знайомство з цим унікальним театром, і мова, - перше, на що я звернув увагу. У наших театрах, що особливо формуються з недавніх випускників місцевих театральних внз, говорять зовсім по-іншому. (Грала студійка Райта Анастасія Колєснікова.) Та і сам режисер, виступаючи майже в кожному своєму проекті і в акторській іпостасі, окрім фізичній розкутості, крайній емоційності, дивує мовою, найбільш виразною, мабуть, в його "Злому спектаклі".
 
Ніколи не забуду суфійські кружляння Райта і співуче вимовлення їм євангельської притчі про блудного сина.
Незмінним в МДТ залишається і переконливий хронометраж - 4 години, в даному випадку. Проте дія настільки захоплює, занурюючи глядача в мало з чим порівнянну атмосферу, що плин часу зовсім не помічається. Світ ідей, що викладається, їх повчальна доказовість, народжують на сцені стан, що легко передається залу.
 
Текст: Вікентій Пухарев
  
  
  

Питання? Відповідь!
+