Вистава "Червоне Весілля"

7 вересня 2019, 19:00, субота
Харків, Палац студентів ХПІ
Перейти до вибору квитків
Продаж припинено
минула подія
Тривалість
01:10
Бронь На касу
24
години
16+

Про подію

Ідея/Драматургія:  Вікторія Миронюк
 
Режисура живої газети: Костянтин Васюков, Ганна Онищенко
 
Історичне дослідження: Вікторія Миронюк, Нікіта Козлов
 
Перформер(к)и: Дарія Палагнюк, Нікіта Козлов, Омельченко Максим, Коваленко Діана, Васюта Юрій, Кришталь Марія, Ярошенко Дарія
 
Художнє оформлення: Дар’я Халіна
 
Музичний супровід: Олександра Малацковська
 
 
 
 
В перші роки після Жовтневої революції червоне весілля стало одним із ритуалів секулярної обрядовості - спільною творчістю партійних ідеологів, художників та народу. Натхненне авангардними на той час ідеями жіночої емансипації, колективізму та нового побуту, червоне весілля повинне було замінити традиційні релігійні святкування шлюбу та утвердити символічне єднання молодят між собою та із колективом.
 
Червоне весілля версії 2019 року переносить обряд в сучасний сценічний простір і намагається дослідити перформативну схему цієї весільної церемонії. Через гру, весілля запрошує глядачів зануритись в ідеї та естетику ранньорадянської ритуальності та подумати над наступними питаннями: що залишилось від історії, що ознаменувалась авангардними на той час концепціями про любов, сексуальність та колективну працю і життя? Як колективна пам'ять впливає на наше індивідуальне сприйняття історії радянського минулого. І, зрештою, як ця сценічна робота може прокоментувати процеси у нашому постреволюційному сьогоденні, і, зокрема, так звану декомунізацію?
 
 
Світський ритуал одруження супроводжуватиметься розважальним виступом  живої газети - популярного  у 1920-х агітаційного жанру, який виконували самоорганізовані групи ентузіастів. Виконає її  харківський театр “Публиціст”, який із 1970х спеціалізувався на  нащадках агітаційного театру.